Site Loader

Reklama to bardzo ważna dziedzina gospodarki. Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez reklamy. Duże firmy i instytucje, które zamawiają dla siebie usługi reklamowe, często ogłaszają przetargi na reklamy. Jeżeli funkcjonują w oparciu o przepisy prawa zamówień publicznych, przetargi te muszą być publikowane do wiadomości publicznej, tak by każda firma świadcząca usługi reklamowe mogła wziąć udziału w przetargu.

Przetargi reklama

Reklama to bardzo ważna dziedzina gospodarki

Nowy rok to czas, kiedy pojawia się bardzo wiele zamówień publicznych i przetargów na usługi reklamowe. Gdzie szukać informacji na ich temat? Pierwsze niezawodne źródło to Biuletyn Informacji Publicznych, które funkcjonują na stronach poszczególnych firm, instytucji, urzędów, oraz na stronach oficjalnych miast oraz gmin. Drugie źródło informacji to serwisy, w których gromadzone są wszystkie informacje na temat przetargów z Polski. Warto odwiedzać takie strony, ponieważ z łatwością można znaleźć tam interesujące ogłoszenia, po prostu dzięki filtrom dostępnym na stronie.

Usługi reklamowe – przetargi

Jeżeli chodzi o przetargi reklama, to najczęściej ogłaszane są one po to, aby promować różnego rodzaju programy realizowane przez firmy. Kilka lat temu bardzo popularne były przetargi na usługi reklamowe w ramach projektów unijnych, które prowadzono były szeroko na terenie całej Polski. Materiały reklamowe obejmowały ulotki, plakaty reklamowe, gadżety reklamowe, na przykład kubki, smycze na klucze, ołówki czy długopisy. Obecnie reklama bardzo się rozwija, dlatego często dotyczy już nie tylko przygotowania materiałów reklamowych w postaci papierowej, ale też nagrania klipów, filmów promujących, teledysków.

Co wpływa na wygraną w przetargu?

Jak wygrać przetarg na usługi reklamowe? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie kryteria wyboru wykonawcy zostały ustalone przez zamawiającego. Czasami najważniejszym kryterium jest po prostu cena za wykonanie usługi. W przypadku usług reklamowych to właśnie najniższa stawka może być decydująca. Bywa jednak i tak, że firmy które będą zajmowały się realizacją zadania, są wybierane na podstawie jeszcze innych kryteriów. W takim przypadku punkty można zdobywać na przykład za doświadczenie w realizowaniu podobnych usług wcześniej. Doświadczenie może być szczególnie istotne wtedy, gdy materiały reklamowe mają mieć formę filmu promocyjnego, teledysku, spotu reklamowego. Wtedy doświadczenie wykonawcy jest ważne, ponieważ materiał musi być interesujący dla odbiorców.

 

Post autora: Bartek