Site Loader

Prowadzenie firmy działającej w branży elektrycznej to krok, na który decyduje się wiele osób posiadających wykształcenie w tym zawodzie. Z czasem takie firmy rozwijają się. Zapotrzebowanie na usługi elektryczne bowiem nie maleje. Wielu klientów jest zainteresowanych wynajęciem fachowca z tej branży. Ci, którzy prowadzą takie firmy i nie chcą koncentrować się tylko na wykonywaniu indywidualnych zleceń, powinni przeanalizować temat przetargi elektryka (więcej informacji pod linkiem www.pressinfo.pl).

W wielu instytucjach organizuje się takie przetargi

Niemało instytucji finansowanych z publicznych pieniędzy musi organizować przetargi na prace niezbędne do wykonania w danej instytucji. Przetargi elektryka często organizowane są – na przykład – w szpitalach, domach pomocy społecznej, szkołach. Wszędzie tam instalacja elektryczna musi być sprawna i konieczne jest wykonanie wielu prac by tak było. Czasami jednak przetarg nie dotyczy wykonania określonych prac przy niej, ale szeroko pojętego nadzoru nad instalacją elektryczną i urządzeniami elektrycznymi w danym miejscu. A także wykonywaniu na bieżąco wszelkich prac, by wszystko działało bez żadnych problemów.

Jak wziąć udział w przetargu?

Wzięcie udziału w przetargu jest proste. Najpierw trzeba zapoznać się z wymaganiami inwestora. Bardzo często określa on jaka firma może wziąć udział w przetargu i jakie dokumenty powinny być dołączone do oferty. Warto te wymagania potraktować poważnie, bowiem błędy formalne to najczęstsza przyczyna odrzucania ofert. Dokumentacja niekompletna lub z błędami nie może bowiem być oceniana przez komisję przetargową. nawet jeśli zaoferowana w przetargu cena za usługi jest bardzo atrakcyjna. Z powodu braków formalnych oferta na pewno zostanie odrzucona, a zwycięzcą będzie inna firma.

Postępowanie po przetargu


Jeśli dana firma wygra przetarg, następuje podpisanie umowy na wykonanie prac, w której określony jest między innymi ich zakres i termin wykonania. Oczywiście zwycięzca przetargu nie ma obowiązku podpisywania umowy. Może od niej odstąpić. W takiej sytuacji przetarg rozpisywany jest ponownie lub umowa podpisywana jest z firmą, której oferta była druga w ocenie.

Po podpisaniu umowy, zwycięzca przetargu może zacząć wykonywać zlecone prace. Powinien to robić dokładnie i profesjonalnie, a przede wszystkim zgodnie z terminem. Pieniądze za wykonane prace są wypłacane po ich zakończeniu i odebraniu, lub co określony czas, jeśli praca polega – na przykład – na dbaniu o sprawność instalacji elektrycznej w danym obiekcie. Prowadząc firmę działającą w branży elektrycznej, nie warto pomijać tematu przetargów elektrycznych. Dzięki nim bowiem można sporo zarobić.

 

Post autora: Bartek